
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 8 mA |
| Number of Circuits | 8 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 5 ns |
| Propagation Delay | 8.8 ns |
| High Level Output Current | -8 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | D-Type, Latch |
| Number of Outputs | 8 |
| Independent Circuits | 1 |
| Number of Input Lines | 8 |
| Number of Output Lines | 3 |
| Quiescent Current | 4 µA |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Packaging | Reel |
Stock: 1048
Distributors
pcbx
Unit Price$0.53860
Ext.Price$0.53860
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.53860 | $0.53860 |
| 10 | $0.38643 | $3.86430 |
| 25 | $0.34796 | $8.69900 |
| 50 | $0.32588 | $16.29400 |
| 100 | $0.30521 | $30.52100 |
| 300 | $0.28896 | $86.68800 |
| 500 | $0.27357 | $136.78500 |
| 1000 | $0.26161 | $261.61000 |
| 3000 | $0.24890 | $746.70000 |
| 5000 | $0.23681 | $1184.05000 |
